Gala Europejskiego Tygodnia Sportu10 października 2019 r. w Reducie Banku Polskiego w Warszawie odbyła się Gala Europejskiego Tygodnia Sportu – inicjatywy Komisji Europejskiej promującej sport i aktywność fizyczną w krajach europejskich, która w tym roku realizowana była pod hasłem #BeActive. Gospodarzem uroczystości był Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka. To wspaniałe wydarzenie uświetniła również obecność sportowców oraz przedstawicieli instytucji i fundacji propagujących i wspierających polski sport, m.in. Paulina Malinowska – Kowalczyk, Łukasz Szeliga, Zofia Klepacka, Artur Siódmiak, Monika Pyrek, Czesław Lang, Zbigniew Bródka, Oktawia Nowacka.

Samorządowe Publiczne Przedszkole w Strawczynie reprezentowała Dyrektor Agnieszka Mulik oraz Wicedyrektor Dominika Wilk. Nasze przedszkole, jako jedyna placówka z województwa świętokrzyskiego, znalazło się w gronie 10 laureatów ogólnopolskiego konkursu „#BeActive w szkole i przedszkolu - Europejski Tydzień Sportu 2019”. Nagrodę z rąk ambasadorki ETS p. Moniki Pyrek odebrała Dyrektor Przedszkola p. Agnieszka Mulik.

Według informacji MSiT w aktywnościach organizowanych w całej Polsce w ramach ETS wzięło udział ok 120000 osób. Zostaliśmy docenieni za najlepsze wydarzenia sportowe odzwierciedlające ideę #BeActive, czyli aktywnego spędzania czasu. Ostatni tydzień września w naszym przedszkolu miał zatem na celu zachęcenie dzieci do Całość koordynowały nauczycielki: p. Agnieszka Szcześniak, p. Angelika Liwocha, p. Olga Jas – Adamczyk.

Serdecznie dziękujemy za zauważenie naszego zaangażowania we wspieranie wszechstronnego rozwoju naszych podopiecznych. Wierzymy, iż nasza codzienna praca, a także udział w takich inicjatywach przyniesie w przyszłości piękne owoce.

Dominika Wilk

  • Europejski Tydzień Sportu - Przedszkole w Strawczynie_1
  • Odsłon: 52
  • Europejski Tydzień Sportu - Przedszkole w Strawczynie_2
  • Odsłon: 47
  • Europejski Tydzień Sportu - Przedszkole w Strawczynie_3
  • Odsłon: 58
  • Europejski Tydzień Sportu - Przedszkole w Strawczynie_4
  • Odsłon: 55