Logo Gminy Strawczyn

Społecznie oczekiwana rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 748 w miejscowości Strawczyn na odcinku od Szkoły do ul. Granicznej staje się faktem

To ważna i długo wyczekiwana informacja dla mieszkańców i gości Gminy Strawczyn. Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Pani Renata Janik oraz członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Pan Andrzej Pruś, przy udziale Wójta Gminy Strawczyn Karola Pichety oraz Przewodniczącego Rady Gminy w Strawczynie Damiana Gada, uczestniczyli w dniu dzisiejszym w podpisaniu umowy na dofinansowanie kompleksowej rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 748 w Strawczynie – na odcinku od Szkoły do ul. Granicznej.

Na realizację przedsięwzięcia Samorząd Województwa Świętokrzyskiego przeznaczył ponad 3 mln 800 tys. zł. Wykonawcą inwestycji została firma TRAKT S.A.. Umowę podpisali: Wiceprezes Zarządu Spółki Pan Przemysław Pypeć oraz Dyrektor Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach Pani Barbara Kieres.

Inwestycja diametralnie zmieni układ komunikacyjny w miejscowości Strawczyn oraz podniesie poziom bezpieczeństwa użytkowników: zarówno pieszych, jak i kierowców. Planowana inwestycja obejmuje rozbudowę blisko 600 – metrowego odcinka drogi i znacząco poprawi bezpieczeństwo oraz komfort wszystkich użytkowników ruchu drogowego. W ramach zadania wykonane zostaną m.in.:

  • poszerzenie jezdni do szerokości 7 metrów,
  • budowa systemu odwodnienia,
  • budowa obustronnych chodników,
  • budowa nowej zatoki autobusowej,
  • rozbudowa skrzyżowania DW 748 z ul. Graniczną,
  • budowa i przebudowa infrastruktury technicznej,
  • rozbudowa drogi gminnej ul. Granicznej, wynikająca z przebudowy skrzyżowania z DW 748,
  • budowa wysepek azylu na przejściu dla pieszych,
  • budowa doświetlenia przejść dla pieszych,
  • przebudowa istniejącego oświetlenia ulicznego,
  • zabezpieczenie sieci telekomunikacyjnej.

Realizacja inwestycji pn. „Budowa chodnika w ciągu DW 748; odcinek I w miejscowości Strawczyn ul. Żeromskiego” ma nastąpić w ciągu 5 miesięcy, co oznacza, że już w październiku bieżącego roku mieszkańcy Strawczyna i wszyscy użytkownicy drogi zyskają nowoczesną i bezpieczną przestrzeń.

Słowa podziękowania kierujemy do Władz Samorządu Województwa Świętokrzyskiego, na czele z Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Panią Renatą Janik, za owocną współpracę i udzielone wsparcie w realizację inwestycji.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności