Logo Gminy Strawczyn

Nabór do V kadencji Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego

Przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego ogłasza nabór do V kadencji Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego i zachęca młodzież do zgłaszania kandydatur.

Udział mogą wziąć osoby w wieku 15–24 lat, mieszkające w województwie świętokrzyskim i posiadające status ucznia lub studenta.

Rekrutacja trwa od 2 marca do 19 kwietnia 2026 r.

Młodzieżowy Sejmik ma charakter inicjatywny, wnioskodawczy i konsultacyjno-doradczy dla organów Samorządu Województwa Świętokrzyskiego. Jego celem jest rozwijanie i upowszechnianie idei samorządności oraz aktywności obywatelskiej wśród młodzieży, zwiększenie jej zaangażowania w działania Samorządu Województwa oraz podnoszenie umiejętności społecznych młodych ludzi, takich jak: praca w grupie i uczestniczenie w procesach podejmowania decyzji.  Formuła działania tego gremium zbliżona jest do funkcjonowania sejmiku województwa (organizacja sesji plenarnych poprzedzonych posiedzeniami komisji tematycznych).

Na młodzieżowych radnych czeka 30 miejsc w podziale na okręgi wyborcze.

Kadencja będzie trwać dwa lata. Sesje Młodzieżowego Sejmiku i posiedzenia jego komisji odbywać się będą stosownie do potrzeb, lecz nie rzadziej niż raz na kwartał.

Więcej informacji na temat zakresu działania i organizacji Młodzieżowego Sejmiku oraz trybu wyboru radnych: Statut Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego

link: http://bip.sejmik.kielce.pl/dopobrania/2022/10151/uchwala.nr.XLV.559.22.PDF 

Więcej informacji na stronie internetowej www.swietokrzyskie.pro zakładka: Młodzieżowy Sejmik

Pliki do pobrania:

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY.DOCX
Format: docx, 18.1 kB
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności