Logo Gminy Strawczyn

Dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach

Pragniemy poinformować, że Gmina Strawczyn otrzymała kolejne dofinansowanie w wysokości 90 tysięcy złotych na realizację zadania związanego ze zbieraniem, transportem oraz unieszkodliwianiem odpadów zawierających azbest z gospodarstw rolnych.

W dniu 14 maja 2026 r. Wójt Gminy Strawczyn Karol Picheta podpisał umowę z Prezesem Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach Panem Jackiem Skórskim na realizację zadania w ramach programu pn. „Ogólnopolski program finansowania usuwania wyrobów zawierających azbest – część 2”.

Konsekwentnie działamy na rzecz poprawy jakości życia mieszkańców naszej społeczności lokalnej. To kolejny krok w kierunku poprawy bezpieczeństwa oraz ochrony środowiska na terenie naszej Gminy.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności