Dofinansowania dla 4 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP z Gminy Strawczyn
11 maja 2026 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyło się uroczyste wręczenie umów w ramach programu pn. „Strażacy Jutra”. Samorząd Województwa Świętokrzyskiego reprezentowany przez Marszałek Województwa Panią Renatę Janik wsparł działalność czterech Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Strawczyn poprzez przyznanie środków finansowych w łącznej wysokości 27 358 złotych. W wydarzeniu uczestniczyli reprezentanci naszej społeczności lokalnej: Wójt Gminy Strawczyn Karol Picheta, Przewodniczący Rady Gminy w Strawczynie Damian Gad oraz przedstawiciele jednostek OSP z naszej gminy.
Dofinansowania w ramach programu otrzymały 4 jednostki, a mianowicie:
- MDP OSP Strawczyn,
- MDP OSP Promnik,
- MDP OSP Hucisko,
- MDP OSP Oblęgorek.
Udzielane wsparcie finansowe z budżetu Gminy Strawczyn i pozyskiwane przez Gminę Strawczyn dofinansowania ze środków zewnętrznych stanowią istotny wkład w podniesienie stanu bezpieczeństwa mieszkańców na terenie naszej „Małej Ojczyzny”. Pozyskane dofinansowanie to kolejne konkretne wsparcie dla bezpieczeństwa mieszkańców i inwestycja w przyszłych strażaków naszej gminy. Przyznane środki posłużą doposażeniu młodzieżowych drużyn w umundurowanie i sprzęt szkoleniowy, a także pozwolą młodym strażakom rozwijać umiejętności podczas ćwiczeń, szkoleń i zawodów sportowo – pożarniczych.
