Aktualności

Wybierz poniżej temat, a następnie tytuł elementu, by go przeczytać.

„Dostępne Mieszkanie” to program skierowany do osób z niepełnosprawnościami, które w swoim mieszkaniu posiadają bariery ograniczające ich w codziennym funkcjonowaniu.

Dopłata do zmiany mieszkania na pozbawione barier architektonicznych, znajdujące się w lokalizacji umożliwiającej samodzielne opuszczenie budynku

  • Ograniczają cię bariery architektoniczne we własnym mieszkaniu lub domu, przez które nie jesteś w stanie samodzielne wyjście na zewnątrz, na poziom zero?
  • Posiadasz orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym z tytułu niepełnosprawności narządu ruchu uniemożliwiającej poruszanie się bez użycia wózka?
  • Nie ukończyłeś 65 roku życia?

Źródło: https://www.pfron.org.pl/o-funduszu/programy-i-zadania-pfron/programy-i-zadania-real/dostepne-mieszkanie/dostepne-mieszkanie/

W związku z nowelizacją ustawy o dodatku węglowym informujemy, że istnieje możliwość przyznania dodatku węglowego gospodarstwom domowym z zamieszkującym pod tym samym adresem. 

myśl nowych przepisów, gdy pod jednym adresem zamieszkuje więcej niż jedno gospodarstwo domowe i jeżeli podjęte zostały kroki formalne, prowadzące do nadania odrębnego adresu miejsca zamieszkania, a do 30 listopada nie jest możliwe ustalenie dla nich odrębnego adresu to dodatek węglowy przyznaje się w drodze decyzji administracyjnej, jeżeli w wyniku wywiadu środowiskowego ustalono zamieszkiwanie pod jednym adresem w odrębnych lokalach kilku gospodarstw domowych. W związku z powyższym osoby, których dotychczas złożone wnioski pozostały bez rozpatrzenia, mogą ponownie złożyć wniosek o wypłatę dodatku węglowego.

Informacja o sesji w BIP: http://www.strawczyn.4bip.pl/index.php?job=wiad&idg=2&id=1148&x=22&y=83&n_id=4928

„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa” to wspólna akcja wojewody świętokrzyskiego Zbigniewa Koniusza, komendanta wojewódzkiego PSP nadbryg. Krzysztofa Cioska oraz Stowarzyszenia Aktywności Zawodowej Passa. Podczas konferencji prasowej zaprezentowano spot „Czujni zawsze bezpieczni!” zachęcający do montażu czujek dymu i czadu.

Kolejne działania w ramach kampanii wojewody Zbigniewa Koniusza, Świętokrzyskiego Komendanta Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Krzysztofa Cioska oraz Stowarzyszenia Passa mają na celu podnoszenie świadomości mieszkańców województwa świętokrzyskiego na temat montowania czujek dymu i czadu.

Załączniki:
Pobierz plik (SKW_2604_OM_20221123105359353.pdf)SKW_2604_OM_20221123105359353.pdf[ ]164 kB

Podkategorie

Najnowsze wiadomości z serwisu!

Czytaj więcej: Najnowsze