Rada Seniorów

DSC 0329

Z początkiem sierpnia odbyło się kolejne spotkanie zaprzyjaźnionych grup: Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Chęcinach oraz Gminnej Rady Seniorów w Strawczynie. Tym razem to chęcińscy seniorzy przybyli do gminy Strawczyn. W ramach odwiedzin zwiedzano piękne tereny ziemi strawczyńskiej. Nie zabrakło też pysznego poczęstunku, podarunków, gwarnych rozmów i wspólnych śpiewów.

Pierwsze spotkanie osób w wieku 60+ należących do Gminnej Rady Seniorów w Strawczynie z seniorami z chęcińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku miało miejsce pod koniec czerwca tego roku. Wtedy właśnie w Chęcinach odbył się „Rajd Seniora”, czyli impreza integracyjna z aktywnością fizyczną w tle. Seniorzy wędrowali dla zdrowia i wspólnego, ciekawego spędzenia wolnego czasu.

Wydarzenie tak przypadło seniorom do gustu, że postanowili je powtórzyć, tym razem w gminie Strawczyn. 3 sierpnia w remizie OSP w Strawczynie odbyło się spotkanie Gminnej Rady Seniorów w Strawczynie z uczestnikami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Chęcinach. Seniorzy z Chęcin w ramach projektu „Aktywni Seniorzy” przybyli tu czterdziestoosobową grupą, aby zwiedzać gminę Strawczyn. W ramach wycieczki odwiedzili Muzeum Henryka Sienkiewicza, Kamień Żeromskiego, Perzową Górę i taras widokowy w Oblęgorze. Na koniec zjechali autokarem z ulicy Górnej podziwiając panoramę Strawczyna. Przewodnikiem grupy była Anna Skowera-Żuława, wiceprzewodnicząca Gminnej Rady Seniorów, z wykształcenia historyk.

Po zakończeniu zwiedzania na seniorów czekał poczęstunek przygotowany przez Gminną Radę Seniorów. Uczestników spotkania powitał wójt gminy Strawczyn Tadeusz Tkaczyk wraz z wiceprzewodniczącym Rady Gminy Strawczyn Damianem Gad oraz przewodniczącą Rady Seniorów Henryką Stępień. – Cieszę się, że seniorzy są aktywni i chcą integrować się z osobami z innych gmin. Świętokrzyskie jest pięknym miejscem i warto je zwiedzać, a przy tym wspólnie spędzać wolny czas, nawiązywać nowe znajomości, a czasami nawet długotrwałe przyjaźnie, a to jest przecież w takich wydarzeniach najcenniejsze – powiedział wójt Tadeusz Tkaczyk.

Gmina Strawczyn urzekła zwiedzających swoimi terenami. – Nasi goście byli zachwyceni wycieczką, widokami i pięknem gminy. Podkreślali, że z pewnością będą tu chcieli wrócić – mówił wiceprzewodniczący Damian Gad.

Po obiedzie oprócz wesołych rozmów nie mogło zabraknąć wspólnych śpiewów oraz tańców. Gminna Rada Seniorów przygotowała też dla swoich gości pamiątkowe upominki. Obdarowani odwdzięczyli się  między innymi egzemplarzem książki „Raj na tej ziemi” Zenony Dołęgowskiej, która chętnie składała autografy z dedykacją oraz pozowała do zdjęć.

Urząd Gminy Strawczyn informuje o kolejnym dyżurze członków Gminnej Rady Seniorów

w czwartek 1 sierpnia w godz. 16-18 w pokoju nr 45(II piętro) budynku Urzędu Gminy, ul. Żeromskiego 16.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców do skorzystania z możliwości zgłaszania pomysłów oraz potrzeb seniorów z tereny naszej gminy!

Urząd Gminy Strawczyn informuje o wprowadzeniu dyżurów członków Gminnej Rady Seniorów
w każdy pierwszy czwartek miesiąca w godzinach 1600-1800 w pokoju nr 45 (II piętro)  budynku Urzędu Gminy, ul. Żeromskiego 16. 

Pierwszy dyżur odbędzie się 4 lipca 2019r.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców do skorzystania z możliwości zgłaszania pomysłów oraz potrzeb seniorów z tereny naszej gminy!

Wójt Gminy Strawczyn

ogłasza nabór

kandydatów na członków

Gminnej Rady Seniorów w Strawczynie

  1. W wyniku naboru wyłonionych zostanie 12 członków Rady w tym:
  • 4 przedstawicieli zgłoszonych przez Przewodniczącego Rady Gminy;
  • 4 przedstawicieli zgłoszonych przez Wójta Gminy Strawczyn
  • 4 przedstawicieli zgłoszonych przez Stowarzyszenia spośród swoich członków lub innych mieszkańców gminy, którzy ukończyli 60 rok życia.
  1. Nabór kandydatów na członków Gminnej Rady Seniorów w Strawczynie prowadzony będzie od dnia 03.01. 2019 r. do dnia 17.01. 2019 r. do godziny 15:30.
  2. Zgłoszenia kandydatów należy składać na formularzu stanowiącym załącznik do Zarządzenia Wójta Gminy Strawczyn Nr 3/2019.

Do formularza powinny być dołączone:

1) zgoda kandydata na kandydowanie do Gminnej Rady Seniorów w Strawczynie,

2) zgoda kandydata na przetwarzanie danych osobowych.

Wzory formularzy dostępne są:

- na stronie Urzędu Gminy Strawczyn (www.strawczyn.pl)

- na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy w Strawczynie

  1. Wypełnione zgłoszenia należy składać w dni robocze, w godzinach pracy Urzędu Gminy w Strawczynie w sekretariacie pokój nr 2. O zachowaniu terminu składania zgłoszeń decyduje data wpływu zgłoszenia do Urzędu Gminy w Strawczynie. Zgłoszenia złożone po terminie nie będą rozpatrywane.