Drukuj
Nadrzędna kategoria: Nagrody i wyróżnienia
Odsłony: 3337

aktywizacja sportowa 1 20181017 152608029316 października w Targach Kielce odbyła się konferencja pod hasłem „Czas wolny Polaków”. Organizator wydarzenia Dziennik Gazeta Prawna nagrodził te samorządy, które wyróżniają się dużą aktywnością w zakresie wspierania kultury fizycznej dzieci i młodzieży. W tym zaszczytnym gronie znalazła się gmina Strawczyn, która uplasowała się na trzecim miejscu w kraju. Wyróżnienie trafiło do gminy Bieliny.

Upowszechnianie sportu i rekreacji wymaga od władz samorządowych zaangażowania, dobrego planowania i przeznaczenia części budżetu na pokrycie kosztów związanych z budową infrastruktury sportowej oraz realizacją projektów sportowych. „Dziennik Gazeta Prawna” już po raz drugi zorganizowała ranking, którego celem jest wyłonienie i nagrodzenie samorządów szczególnie wyróżniających się w tym zakresie. Trzecie miejsce wśród gmin wiejskich w kraju zajęła gmina Strawczyn.

– Nagroda za propagowanie sportu jest dla nas szczególnym wyróżnieniem, ponieważ bardzo mocno stawiamy na aktywizację ruchową dzieci, młodzieży, ale też osób dorosłych i dajemy im szeroki wachlarz możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu na terenie gminy Strawczyn – mówi Tadeusz Tkaczyk, wójt gminy Strawczyn. – Mamy piękny obiekt w Strawczynku, w skład którego wchodzi kryta pływalnia, korty tenisowe, boisko, mini pole golfowe. W trakcie budowy są Otwarte Strefy Aktywności, a w planach kolejne inwestycje, jak budowa nowoczesnej hali sportowej ze strzelnicą, ale też ścieżki dydaktycznej, która będzie doskonałym połączeniem ruchu z odkrywaniem świata. Mówiąc o aktywności fizycznej w gminie nie można też zapomnieć o licznych wydarzeniach sportowych, jak imprezy biegowe, festyny sportowe, rajdy nordic walking, czy rajdy rowerowe. Z całą pewnością można rzec, że gmina Strawczyn sportem stoi – podsumowuje wójt Tadeusz Tkaczyk.

Warto dodać, że wśród gmin z województwa świętokrzyskiego wyróżnienie za aktywizację sportową dzieci i młodzieży otrzymała gmina Bieliny.
Organizatorem wydarzenia był „Dziennik Gazeta Prawna”, a partnerami Miasto Kielce oraz Targi Kielce.

  • Aktywizacja sportowa dzieci i młodzieży_1
  • Odsłon: 362
  • Aktywizacja sportowa dzieci i młodzieży_2
  • Odsłon: 383
  • Aktywizacja sportowa dzieci i młodzieży_3
  • Odsłon: 372
  • Aktywizacja sportowa dzieci i młodzieży_5
  • Odsłon: 347