Wzorowa Gmina Strawczyn 2018Przyznana nagroda to podziękowanie i docenienie wieloletniego wysiłku całego samorządu gminy Strawczyn, dzięki któremu na przestrzeni lat gmina zmieniła swoje oblicze, stając się miejscem bardziej przyjaznym dla jej mieszkańców. Otrzymany tytuł „Lidera Sportu” to także symbol sukcesu osiągniętego dzięki skutecznemu pozyskiwaniu i wykorzystywaniu środków finansowych pochodzących z kasy Unii Europejskiej.
Gmina Strawczyn otrzymała nagrodę „Wzorowa Gmina” w kategorii „Sport”. Kapituła Konkursu wybierając liderów brała pod uwagę poszerzanie bazy sportowej na terenie gminy poprzez budowę i modernizację obiektów sportowych: stadionów, hal sportowych, basenów, boisk, kortów tenisowych, czy ścieżek zdrowia. Oceniała także wspieranie lokalnych rozgrywek, turniejów i innych wydarzeń sportowych promujących ruch i zdrowy tryb życia na terenie działania jednostek samorządu terytorialnego. Działalność i dokonania na tym polu w gminie Strawczyn idealnie wpisały się w ramy konkursu. – Dzisiejsze wydarzenie, czyli przyznanie gminie Strawczyn tytułu „Lidera Sportu”, to zwieńczenie wieloletniego wysiłku podejmowanego przez jej samorząd w celu stworzenia zaplecza sportowego szytego na miarę XXI wieku – podkreślił Tadeusz Tkaczyk, wójt gminy Strawczyn. – Wybudowanie nowoczesnego centrum sportu wraz z krytą pływalnią, to lata pracy, ponieważ realizacja tak ogromnych inwestycji nie dzieje się z dnia na dzień. Poprzedziły ją liczne konsultacje, przygotowanie projektów i wreszcie starania o dofinansowanie z unijnej kasy, bez którego wykonanie zadania byłoby bardzo trudne, jeśli nie niemożliwe. Sama realizacja inwestycji pochłonęła mnóstwo czasu i energii, ale dziś mogę śmiało powiedzieć, że było warto. Oczywiście nie spoczywamy na laurach i dalej rozwijamy rozpoczęty projekt. Już niebawem w gminie Strawczyn powstanie nowoczesna hala wraz ze strzelnicą. To kolejny krok milowy w kierunku, który został obrany z początkiem pierwszej kadencji mojego urzędowania na stanowisku wójta gminy Strawczyn – powiedział wójt Tadeusz Tkaczyk.

Jak podkreślił konferansjer gali rozdania nagród, gmina Strawczyn zalicza się do najdynamiczniej rozwijających się samorządów województwa świętokrzyskiego. Jej atrakcyjność opiera się nie tylko na walorach przyrodniczych, ale także przede wszystkim na ofercie kulturalnej, rekreacyjnej i sportowej. Przypomnijmy, w ostatnich latach powstało tu bardzo nowoczesne Samorządowe Centrum Kultury i Sportu, które stało się wizytówką gminy. W skład kompleksu wchodzi stadion lekkoatletyczny, kryta pływalnia, pole do minigolfa, skatepark i kort tenisowy. Jest to jedna z wielu składowych wzrostu popularności Strawczyna, czego potwierdzeniem jest systematycznie zwiększająca się ilość mieszkańców. Obecnie jest ich już blisko 11 tysięcy. Warto zauważyć, że stadion jako jeden z niewielu tego typu obiektów w regionie posiada zadaszone trybuny na ponad 700 miejsc. Rekreacyjno-sportowy charakter gminy doceniany jest szczególnie latem przez coraz większe grono amatorów czynnego wypoczynku, którzy przyjeżdżają nad pobliski zalew. Obiekt wodny jest także atrakcją kompleksu w Promniku, gdzie niedawno oddano do użytku kolejne wielofunkcyjne, nowoczesne boiska. Co ważne, niebawem Centrum Sportu w Strawczynie powiększy się. W jego skład wejdzie nowa hala sportowa i strzelnica.
Warto dodać, że podczas gali „Wzorowa Gmina” nagrodę otrzymała również firma działająca na terenie gminy Strawczyn – Zakład Unieszkodliwiania Odpadów w Promniku. Wyróżnienie odebrał prezes Henryk Ławniczek, który dziękował wójtowi Tadeuszowi Tkaczykowi za bardzo dobrą współpracę.
Organizatorem konkursu „Wzorowa Gmina” było Wydawnictwo Europa Press Media.

  • Wzorowa Gmina 2018_1
  • Odsłon: 365
  • Wzorowa Gmina 2018_2
  • Odsłon: 365
  • Wzorowa Gmina 2018_3
  • Odsłon: 359
  • Wzorowa Gmina 2018_4
  • Odsłon: 362