Drukuj
Nadrzędna kategoria: Nagrody i wyróżnienia
Odsłony: 8006

Nagrody i wyróżnienia zdobyte przez Gminę Strawczyn w 2006 roku

Gmina Strawczyn - Gminą Fair Play
Strona domowa Akcji: www.fairplay.pl
Konkurs "Gmina Fair Play" ? Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji jest afiliowany przy Krajowej Izbie Gospodarczej, a jego organizatorem jest Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym, który ma wieloletnie doświadczenie w dziedzinie promocji etyki i wspierania przedsiębiorczości zarówno po stronie biznesu, jak i samorządów lokalnych. Gmina Strawczyn podobnie jak w ubiegłym roku zostala laureatem tego prestiżowego tytułu (lista laureatów)
Gmina Strawczyn w gronie 12 "przejrzystych" gmin województwa świętokrzyskiego
Strona domowa Akcji: www.przejrzystapolska.pl
"Przejrzysta Polska" to akcja społeczna, prowadzona przez "Gazetę Wyborczą" przy wsparciu Fundacji Agory, Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności, Programu Przeciw Korupcji Fundacji im. S. Batorego, Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej, Centrum Edukacji Obywatelskiej i Banku Światowego. Jej celem jest promowanie uczciwości i skuteczności w samorządach. Adresatem akcji są samorządy terytorialne, które przy współpracy z organizacjami pozarządowymi i mieszkańcami chcą udoskonalać praktykę sprawowania władzy i administrowania, dążąc do wyeliminowania korupcji i innych form patologii.
Urząd Gminy w Strawczynie znalazł się wśród dwunastu samorządów województwa świętokrzyskiego, ktore wykonały zadania ogólnopolskiej kampanii antykorupcyjnej.
W Akcji wzieło udział 764 urzędów z całej Polski (30%). Akcję ukończyło 403 samorządy.
Gmina Strawczyn - Gminą Przyjazną Środowisku
(dyplom)
Gmina Strawczyn Laureatem Konkursu Przyjaźni Środowisku! Strona domowa Konkursu: http://www.przyjazni-srodowisku.pl