Nagrody i wyróżnienia zdobyte przez Gminę Strawczyn w 2009 roku

Certyfikat Gmina Fair Play
Konkurs "Gmina Fair Play" ? Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji jest afiliowany przy Krajowej Izbie Gospodarczej, a jego organizatorem jest Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym, który ma wieloletnie doświadczenie w dziedzinie pro mocji etyki i wspierania przedsiębiorczości zarówno po stronie biznesu, jak i samorządów lokalnych.
Zdobyta przez gminę złota statuetka i certyfikat ?Gmina Fair Play? jest i będzie dodatkowym bodźcem do utrzymywania wysokiego standardu w polityce samorządu oraz pomoże nawiązać współpracę z nowymi przedsiębiorcami, a tym samym przyczyni się do dalszego jej rozwoju.
Samorząd Przyjazny Przedsiębiorczości
III miejsce w kategorii Gmina Wiejska w konkursie Samorząd Przyjazny Przedsiębiorczości 2009. Strona domowa konkursu: http://www.samorzady.org.pl/
40 pozycja w rankingu Rzeczypospolitej"
10 lipca 2009 roku na uroczystej gali w budynku redakcji ?Rzeczpospolitej" w Warszawie ogłoszono wyniki rankingu na najlepszy samorząd. Gmina Strawczyn została laureatem tego prestiżowego rankingu kategorii ?Najlepsza gmina wiejska" zajmując wysoką 40 pozycję w kraju wśród 1600 samorządów.
Super Gmina Roku w plebiscycie Euro-Gmina 2008/2009
5 czerwca 2009 roku, podczas uroczystej gali w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyło się rozstrzygniecie V edycji plebiscytu ?EURO-GMINA 2008/2009?. Miło jest poinformować, że jedną z głównych nagród - statuetką Gminy Roku została uhonorowana Gmina Strawczyn.
Celem plebiscytu jest wyłonienie najlepszych samorządów województwa, takich które spełniają surowe kryteria i zasługują na miano gmin europejskich. Laureatów plebiscytu "Euro-Gmina" 2008/2009 wyłoniła specjalnie powołana kapituła, w skład której weszli Marszałek Adam Jarubas, Wojewoda Bożentyna Pałka-Koruba, Starostowie oraz przedstawiciele patronów i organizatora imprezy.
Najbardziej Ekologiczna Gmina Woj. Świętokrzyskiego
Gmina Strawczyn zdobyła III miejsce w Konkursie "Na najbardziej ekologiczną gminę woj. Świętokrzyskiego" i uzyskała nagrodę w wysokości 30.000 zł na realizację przedsięwzięć proekologicznych. Przyznanie III miejsca w Konkursie jest świadectwem zaangażowania gminy w działanie na rzecz ochrony środowiska naturalnego.
Mecenas Polskiej Ekologii
Strawczyn został nagrodzony w prestiżowym Narodowym Konkursie Ekologicznym "Przyjaźni Środowisku? odbywającym się pod patronatem Prezydenta RP. Nagroda dla miasta jest wyrazem uznania za kontynuowanie inwestycji związanych z ochroną środowiska naturalnego i kreowaniem polityki proekologicznej, która jest realizowana konsekwentnie od kilku lat.