2010 i wcześniej

Nagrody i wyróżnienia zdobyte przez Gminę Strawczyn do 2010 roku włącznie

Nagrody i wyróżnienia zdobyte przez Gminę Strawczyn w 2002 roku

Najofiarniejsi w regionie
(dyplom)
Gmina Strawczyn drugi raz z rzędu zdobyła tytuł "Najofiarniejszych w Regionie" oddając prawie 105 litrów tego cennego leku. Więcej informacji o akcji "Krew Darem Życia" można znaleźć tu.
Wyróżnienie w konkursie "BEZPIECZNA GMINA" Gmina Strawczyn otrzymała wyróżnienie w I edycji konkursu ogłaszanego przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji p.n. "BEZPIECZNA GMINA" za działania podejmowane w 2001 roku w zakresie poprawy bezpieczeństwa mieszkańców gminy i ich mienia
75 miejsce w "ZŁOTEJ SETCE SAMORZĄDÓW" Gmina Strawczyn zajęła 75 miejsce w rankingu "ZŁOTA SETKA SAMORZĄDÓW" prowadzonym przez gazetę "RZECZYPOSPOLITA" w zakresie inwestowania w rozwój lokalny

Nagrody i wyróżnienia zdobyte przez Gminę Strawczyn w 2003 roku

Najofiarniejsi w regionie
(dyplom)
Gmina Strawczyn po raz trzeci z rzędu zdobyła tytuł "Najofiarniejszych w Regionie" oddając ponad 108 litrów! Więcej informacji o akcji "Krew Darem Życia" można znaleźć tu.
Wyróżnienie w konkursie "BEZPIECZNA GMINA" Gmina Strawczyn otrzymała wyróżnienie w II edycji konkursu ogłaszanego przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji p.n. "BEZPIECZNA GMINA" za działania podejmowane w 2002 roku w zakresie poprawy bezpieczeństwa mieszkańców gminy i ich mienia
I miejsce w VI edycji Konkursu na najbardziej ekologiczną gminę województwa świętokrzyskiego - nagroda 100 tys złotych Inicjatorem Konkursu jest Sejmik Województwa Świętokrzyskiego, a organizatorem marszałek województwa Świętokrzyskiego przy współpracy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Celem konkursu była aktywizacja działań gmin na rzecz ochrony środowiska, ze szczególnym uwzględnieniem gospodarki wodno-ściekowej i gospodarki odpadami W konkursie Gmina Strawczyn zgłosiła przedsięwziecia z zakresu ochrony środowiska, któe były zrealizowane w latach 2000-2002 zgodnie z regulaminem konkursu. Wręczenie nagrody dla Gminy Strawczyn miało miejsce na posiedzeniu Sesji Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego w dniu 16 lutego br.
54 miejsce gmin w Polsce w "Rankingu inwestycyjnym samorządów 2000-2002" Gmina Strawczyn znalazła się na 54 miejscu gmin w Polsce - laureatów "Rankingu inwestycyjnego samorządów 2000-2002" opublikowanego przez gazetę samorządową "WSPÓLNOTA". Najlepsi liderzy otrzymali Nagrody im. Kazimierza Wielkiego. Ranking został oparty wyłącznie na podstawie danych pochodzących ze sprawozdań budżetowych i dotyczył wydatków na inwestycje modernizację infrastruktury technicznej. Z woj. Świętokrzyskiego oprócz naszej gminy na 40 miejscu znalazła się gmina Sitkówka-Nowiny, na 96 Morawica, a na 116 Łagów
85 miejsce w "ZŁOTEJ SETCE SAMORZĄDÓW" (dyplom) Gmina Strawczyn zajęła 85 miejsce w rankingu "ZŁOTA SETKA SAMORZĄDÓW" prowadzonym przez gazetę "RZECZYPOSPOLITA" w zakresie inwestowania w rozwój lokalny

Nagrody i wyróżnienia zdobyte przez Gminę Strawczyn w 2005 roku

Wójt Gminy Strawczyn w krajowej piątce
(dyplom)
W 2005 roku Stowarzyszenie STER ogłosiło Plebiscyt "Na Najlepszego Samorządowca Roku". Został do niego zgłoszony również wójt naszej gminy Tadeusz Tkaczyk. Uzasadnienie zgłoszenia zrobiło na Komisji tak duże wrażenie, że wójt został nominowany do krajowej piątki! Uroczyste wreczenie dyplomów odbyło się w Domu Polonii, przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. To dla gminy wielkie wyróżnienie i promocja. Gratulujemy!
Gmina Strawczyn - Gminą Przyjazną Środowisku
(dyplom)
Gmina Strawczyn zgłosiła swój udział do VII Edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego "Przyjaźni Środowisku" organizowanego pod patronatem honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i jako jedyna z województwa świętokrzyskiego przeszła do II etapu tego konkursu i znalazła się na liście 23 Nominatów w kategorii "Gmina Przyjazna Środowisku". Uroczyste wręczenie nominacji odbyło się w dniu 29 listopada br w siedzibie Senatu RP w Warszawie ul. Wiejska 6.
Gmina Strawczyn - Gminą Fair Play Konkurs "Gmina Fair Play" - Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji jest afiliowany przy Krajowej Izbie Gospodarczej, a jego organizatorem jest Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym, który ma wieloletnie doświadczenie w dziedzinie promocji etyki i wspierania przedsiębiorczości, zarówno po stronie biznesu jak i samorządów lokalnych. Strona domowa konkursu: http://www.fairplay.pl/. Zdjęcia z uroczystej gali wręczenie nagród można obejrzec tu.
Wyróżnienie w Konkursie Bezpieczna Gmina
(dyplom)
Gmina Strawczyn została uhonorowana wyróżnieniem w IV edycji konkursu "Bezpieczna gmina" za działania podejmowane w 2004 roku w zakresie poprawy bezpieczeństwa mieszkańców gminy i ich mienia.
Najofiarniejsi w regionie
(dyplom)
Gmina Strawczyn już po raz piąty zdobyła tytuł "Najofiarniejszych w Regionie"! Tym razem oddano jej ponad 155 litrów. Więcej informacji mozna uzyskać pod adresem w serwisie internetowym telewizji regionalnej.
Złota Setka Samorządów
(dyplom)
Pamiątkowy Dyplom dla Gminy Strawczyn za ulokowanie się na 97 pozycji w "ZŁOTEJ SETCE SAMORZĄDÓW". Nasza gmina znalazła się na niej po raz trzeci!
Dyplom z okazji triumfu w plebiscycie na Wójta Roku
(dyplom)
Dyplom od Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Franciszka Wołodźki z okazji zwycięstwa Wójta Gminy Strawczyn w plebiscycie na Wójta Roku 2005 Województwa Świętokrzyskiego
Pamiątkowy Dyplom dla Gminy Strawczyn Dyplom od Marszałka Województwa Świętokrzyskiego "Z gratulacjami za całokształt prac nad uporządkowaniem gospodarki wodno-ściekowej na swoim terenie"

Nagrody i wyróżnienia zdobyte przez Gminę Strawczyn w 2004 roku

Najofiarniejsi w regionie
(dyplom)
Gmina Strawczyn czwarty raz z rzędu zdobyła tytuł "Najofiarniejszych w Regionie". Więcej informacji o akcji "Krew Darem Życia" można znaleźć tu.
Wyróżnienie w konkursie "BEZPIECZNA GMINA" Gmina Strawczyn otrzymała wyróżnienie w III edycji konkursu ogłaszanego przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji p.n. "BEZPIECZNA GMINA" za działania podejmowane w 2003 roku w zakresie poprawy bezpieczeństwa mieszkańców gminy i ich mienia.
Dyplom za skuteczne pozyskiwanie środków finansowych Marszałek Województwa Świętokrzyskiego uhonorował Wójta Gminy Strawczyn Dyplomem za skuteczne pozyskiwanie środków w ramach programów SAPARD oraz Programu Aktywizacji Obszarów Wiejskich na terenie Województwa Świętokrzyskiego

Nagrody i wyróżnienia zdobyte przez Gminę Strawczyn w 2006 roku

Gmina Strawczyn - Gminą Fair Play
Strona domowa Akcji: www.fairplay.pl
Konkurs "Gmina Fair Play" ? Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji jest afiliowany przy Krajowej Izbie Gospodarczej, a jego organizatorem jest Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym, który ma wieloletnie doświadczenie w dziedzinie promocji etyki i wspierania przedsiębiorczości zarówno po stronie biznesu, jak i samorządów lokalnych. Gmina Strawczyn podobnie jak w ubiegłym roku zostala laureatem tego prestiżowego tytułu (lista laureatów)
Gmina Strawczyn w gronie 12 "przejrzystych" gmin województwa świętokrzyskiego
Strona domowa Akcji: www.przejrzystapolska.pl
"Przejrzysta Polska" to akcja społeczna, prowadzona przez "Gazetę Wyborczą" przy wsparciu Fundacji Agory, Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności, Programu Przeciw Korupcji Fundacji im. S. Batorego, Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej, Centrum Edukacji Obywatelskiej i Banku Światowego. Jej celem jest promowanie uczciwości i skuteczności w samorządach. Adresatem akcji są samorządy terytorialne, które przy współpracy z organizacjami pozarządowymi i mieszkańcami chcą udoskonalać praktykę sprawowania władzy i administrowania, dążąc do wyeliminowania korupcji i innych form patologii.
Urząd Gminy w Strawczynie znalazł się wśród dwunastu samorządów województwa świętokrzyskiego, ktore wykonały zadania ogólnopolskiej kampanii antykorupcyjnej.
W Akcji wzieło udział 764 urzędów z całej Polski (30%). Akcję ukończyło 403 samorządy.
Gmina Strawczyn - Gminą Przyjazną Środowisku
(dyplom)
Gmina Strawczyn Laureatem Konkursu Przyjaźni Środowisku! Strona domowa Konkursu: http://www.przyjazni-srodowisku.pl