Rozwój kompetencji cyfrowych mieszkańców Gminy Strawczyn

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne dwudniowe szkolenie komputerowe które odbędzie się w dniach 3-4 czerwca br. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy.

Temat szkolenia: Rolnik w sieci

Program kursu obejmuje m.in.:

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne dwudniowe szkolenie komputerowe które odbędzie się w dniach 27-28 maja br. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy.

Temat szkolenia: Moje finanse i transakcje w sieci

1. Wyszukiwanie informacji na stronach instytucji publicznych
  2. 2) Znajomość praw konsumenta jak również: programy ochrony kupujących, ubezpieczenie transakcji, obciążenie zwrotne
  3. Wyszukiwanie ofert, ocena wiarygodności kontrahenta
  4. Bezpieczne zarządzanie prywatnością w sieci. Bezpieczne korzystanie z serwisów społecznościowych
  5. Uzyskiwanie pomocy online (czat, email, wideorozmowa) przy korzystaniu z usług firm turystycznych, telekomunikacyjnych, banków, urzędów
  6. Zakupy i sprzedaż przez internet (portale aukcyjne)
  7. Zarządzanie kontem bankowym, płatności elektroniczne i bezgotówkowe oraz bezpieczne korzystanie z nich
  8. Organizacja/Rezerwacja podróży
  9. Prawa i obowiązki wynikające z regulaminów serwisów internetowych, konsekwencje finansowe. Klauzule niedozwolone – regulaminy, status prawny właścicieli serwisów internetowych
  10. Korzystanie z aplikacji zapewniających bezpieczeństwo w sieci
  11. Rodzaje licencji, na których mogą być udostępnione treści i oprogramowanie wraz z przykładami / źródłami
  12. Założenie konta w ePUAP i profilu zaufanego oraz wykorzystanie profilu zaufanego
  13. Korzystanie z dowolnych usług e-administracji
  14. Deklaracje podatkowe online

Chętnych prosimy o zgłoszenie swojego uczestnictwa pod nr tel. 41.30-38-002 w. 65 bądź mailowo - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Serdecznie zapraszamy!

bezpatne szkolenia komputerowe 3 20190328 1576406113Za nami pierwsze, bezpłatne szkolenie realizowane przez Gminę Strawczyn w partnerstwie z Fundacją Wspierania Zrównoważonego Rozwoju w ramach programu „Rozwój kompetencji cyfrowych mieszkańców Gminy Strawczyn”.

26 marca 2019 roku szkolenie „Działam w sieciach społecznościowych” zakończyła pierwsza grupa. Dwudniowe, 12-godzinne szkolenie odbyło się w Świetlicy w Oblęgorze, a poprowadziła je trener - Pani Elżbieta Peda.

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne dwudniowe szkolenie komputerowe które odbędzie się w dniach 25-26 kwietnia br. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy.

Temat szkolenia: Działam w sieciach społecznościowych

Program kursu obejmuje m.in.:

1. Wyszukiwanie treści związanych z rozwojem zainteresowań (Akademia PARP, Udemy, Webinaria);
  2. Rozumienie zjawisk i zagadnień dotyczących tzw. fake news, hate, ochrony wizerunku osób oraz prawa autorskiego, trolling;
  3. Komunikacja elektroniczna z odbiorcami i dostawcami. Prowadzenie rozmów przez internet;
  4. Bezpieczne korzystanie z serwisów społecznościowych;
  5. Prowadzenie profilu na Facebooku, YouTube, Twitterze, Instagramie;
  6. Promowanie wydarzeń i wpisów w sieciach społecznościowych;
  7. Organizacja/Rezerwacja podróży;
  8. Ochrona komputera i innych urządzeń przed złośliwym oprogramowaniem;
  9. Założenie konta w ePUAP i profilu zaufanego oraz wykorzystanie profilu zaufanego;
  10. Korzystanie z dowolnych usług e-administracji.

Chętnych prosimy o zgłoszenie swojego uczestnictwa pod nr tel. 41.30-38-002 w. 65.

Serdecznie zapraszamy!

logo projektu

Plakat Rozwoj kompetencji cyfrowych Gmina Strawczyn Szanowni Państwo, informujemy, iż Gmina Strawczyn wspólnie z Fundacją Wspierania Zrównoważonego Rozwoju przystąpiła do realizacji projektu pn. „Rozwój kompetencji cyfrowych mieszkańców Gminy Strawczyn”, na którego realizację otrzymała kwotę 83.980 zł.

Projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej.

Projekt realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Oś Priorytetowa nr 3 „Cyfrowe kompetencje społeczeństwa” Działanie nr 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”.

W ramach projektu, osoby dorosłe, powyżej 25 roku życia będą mogły skorzystać z BEZPŁATNYCH szkoleń komputerowych w zakresie korzystania z Internetu, w tym e-usług.