Koronawirus

W załączeniu publikujemy plakaty dotyczące rozpoznawania i profilaktyki choroby Covid-19.

UWAGA !
ZMIANA FUNKCJONOWANIA URZĘDU GMINY W STRAWCZYNIE

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną (wejście powiatu kieleckiego do tzw. czerwonej strefy), a także w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców informujemy,

że od 12 października 2020 r. (poniedziałek) aż do odwołania Urząd Gminy w Strawczynie,
Zakład Gospodarki Komunalnej w Strawczynie oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Strawczynie
rozpoczyna tryb pracy wewnętrznej.

Interesanci będą obsługiwani na terenie Urzędu Gminy wyłącznie w celu załatwienia spraw pilnych wymagających kontaktu z urzędnikiem.

Pozostałe sprawy należy załatwiać poprzez kontakt telefoniczny oraz za pośrednictwem skrzynki e-mail

Urząd Gminy (sekretariat) – tel. 41 3038002, 41 3038003, 41-3038005, fax: 41 3038157, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zakład Gospodarki Komunalnej – tel. 41 3452001, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej – tel. 41 3038018, 41-2528542, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt z Wójtem Gminy Strawczyn – tel. 691 965 393

Osoba chcąca złożyć korespondencję osobiście obowiązana jest włożyć pismo do oznakowanej skrzynki znajdującej się na parterze w budynku Urzędu.

Prosimy o wyrozumiałość

00011

Ministerstwo Zdrowia Nowe obostrzenia w związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem Ograniczenie zgromadzeń, wesel: Strefa zielona - do 100 osób, żółta do 75 osób, czerwona do 50 osób. Ograniczenie działalności punktów gastronomicznych, restauracji, barów, pubów: Strefa zielona - bez ograniczeń, żółta bez ograniczeń, czerwona do godz. 22. Obowiązek zasłaniania ust i nosa na wolnym powietrzu: Strefa zielona - brak obowiązku, żółta jest obowiązek, czerwona jest obowiązek.Powiat Kielecki i miasto Kielce znalazły się na liście 38 powiatów i miast, które od soboty zostaną objęte czerwoną strefą. Pozostała część Polski znajdzie się w strefie żółtej, a to oznacza wprowadzenie wielu obostrzeń. Zmiany wejdą w życie już od najbliższej soboty 10 października.

- Wprowadzamy politykę zero tolerancji dla osób nieprzestrzegających zasad bezpieczeństwa - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski podczas czwartkowej konferencji prasowej. Od soboty, 10 października obowiązek zasłaniania ust i nosa będzie wprowadzony zarówno w strefie żółtej, jak i czerwonej.

Z tego obowiązku zwolnione będą wyłącznie osoby posiadające zaświadczenie lekarskie lub dokument potwierdzający ich niepełnosprawność. - Od soboty trzeba będzie się wylegitymować zaświadczeniem potwierdzającym takie dolegliwości bądź dysfunkcje. Będziemy bardzo rygorystycznie podchodzić – jako funkcjonariusze – do obowiązku zasłaniania ust i nosa – zapewnił gen. insp. Jarosław Szymczyk podczas konferencji prasowej i dodał, że w każdym przypadku naruszenia przepisów to policjant będzie decydował, czy ograniczy się do pouczenia, nałoży mandat, czy złoży wniosek o ukaranie lub wniosek do inspekcji sanitarnej o wdrożenie postępowania administracyjnego.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kielcach ogłasza nabór wniosków do programu ,,Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu, lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi" Moduł III – dofinansowanie kosztów zapewnienia opieki w warunkach domowych dla osób niepełnosprawnych, które na wskutek zagrożenia epidemicznego oraz stanu epidemii utraciły w okresie od 9 marca do 4 września 2020 roku możliwość korzystania z opieki świadczonej w placówce rehabilitacyjnej. 

Adresatami pomocy są: osoby niepełnosprawne posiadające aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności oraz dzieci i młodzież niepełnosprawna posiadająca aktualne orzeczenie o niepełnosprawności wydane przed ukończeniem 16. roku życia.