Zdrowie

ZAPRASZAMY NA BADANIE WZROKU

I POMIAR CIŚNIENIA ŚRÓDGAŁKOWEGO (PROFILAKTYKA JASKRY)

W dniu: 15.11.2017 w Ośrodku Zdrowia ul. Ogrodowa 2 w Strawczynie w godzinach od 11:00 do 13:00 odbędą sie Badania Wzroku oraz Pomiar Ciśnienia Śródgałkowego dla Mieszkańców gminy.

Zapisy telefonicznie (41)303-80-06

Koszt badania komputerowego – 5 zł

Koszt pomiaru cisnienia śródgałkowego – 10zł (Badanie Dodatkowe)

Zapisy prowadzone będą do dnia 15.11.2017

Podczas badania istnieje możliwość zapisania się na konsultację okulistyczną oraz zamówienia okularów korekcyjnych. Badanie przeznaczone jest dla osób dorosłych. (powyżej 16-go roku życia)

Organizator:

OKO-LUX Sp z o.o.

Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię?

Niespełna 40% uprawionych Polek zgłosiło się do tej pory na badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi.

Badanie jest bezpłatne, refundowane kobietom w wieku 50 – 69 lat co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy, jeżeli w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

„Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka – Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.”

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Bezpłatne badanie mammograficzne w mammobusach odbędzie się w Strawczynie - 25 października przy Ośrodku Zdrowia, ul. Ogrodowa 2.

Prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz
Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.

Zakłady Opieki Zdrowotnej funkcjonujące na terenie Gminy Strawczyn

Samorządowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Strawczynie

Adres:
ul. Ogrodowa 2
26-067 Strawczyn (woj.świętokrzyskie)
Telefon: 41.303 80 06

Filia w Oblęgorku

Adres:
ul. Gimnazjalna 15
Oblęgorek
26-067 Strawczyn

Telefon: 41.30 30 427