Aktualności

Wybierz poniżej temat, a następnie tytuł elementu, by go przeczytać.

 Stoisko z różnego rodzaju białą bronią

 

W miniony weekend w Oblęgorku miały miejsce ciekawe wydarzenia, pikniki z sarmacką tradycją w tle. W sobotę zorganizowano rodzinne gry i zabawy oraz warsztaty plastyczne. W niedzielę odbyły się liczne pokazy, nastrojowy koncert, a wydarzenie zakończono seansem filmowym w letnim kinie pod gwiazdami.

Sobota pełna kolorowych plac plastycznych

Wydarzenie w sarmackim stylu rozpoczęło się 13 lipca na parkingu przy ul. Gimnazjalnej 23 w Oblęgorku. Piknik artystyczny pod hasłem ”Kolory Sarmacji” zainaugurowała prelekcja na temat kultury i sztuki z czasów Sarmacji. Następnie uczestnicy mogli wziąć udział w ciekawych grach i zabawach oraz konkursie pod hasłem „Sarmacja ciągle żywa”, który polegał na stworzeniu projektu stroju w stylu sarmackim. Miłośnicy prac plastycznych wykazali się także kreatywnością w trakcie warsztatów ceramicznych „Każdy może zostać ceramikiem” i warsztatów plastycznych „Kolorowa Sarmacja”. Wspólna zabawa zakończyła się pokazem wykonanych dzieł.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa informuje, iż obecnie realizowana jest XVIII edycja Programu Stypendiów Pomostowych w roku akademickim 2019/2020, który skierowany jest do tegorocznych maturzystów pochodzących z rodzin byłych pracowników PGR, którzy zakwalifikowali się na pierwszy rok dziennych studiów I stopnia lub jednolitych magisterskich realizowanych w polskich uczelniach akademickich.

5978 wniosków na łączną kwotę ponad 20,6 mln zł złożyły do końca czerwca koła gospodyń wiejskich, które w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ubiegają się o wsparcie finansowe. Na pomoc dla kół przeznaczonych jest w 2019 r. 40 mln zł.
Nabór wniosków rozpoczął się 7 maja 2019 r. i potrwa w biurach powiatowych Agencji do 31 października 2019 r., chyba że wcześniej wyczerpana zostanie tegoroczna pula środków przewidziana na ten cel.
By sięgnąć po wsparcie z ARiMR, które jest finansowane z budżetu państwa, koło musi być zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Kół Gospodyń Wiejskich. Teraz figurują w nim 6992 organizacje tego typu.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa stale rozwija portal IRZplus. Właśnie wyposażyła go w kolejne funkcje przydatne rolnikom korzystającym z tego internetowego narzędzia.

Portal IRZplus, który jest przeznaczony dla posiadaczy zwierząt gospodarskich, ruszył w sierpniu 2018 r. Łączy on w sobie zalety elektronicznej księgi stada, gromadzącej wszystkie potrzebne rolnikowi informacje o hodowanych przez niego krowach, kozach, świniach czy owcach, a także platformy umożliwiającej załatwienie bez konieczności udawania się do urzędu spraw wymaganych przy posiadaniu zwierząt gospodarskich.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego „Agroenergia”.

Celem programu jest kompleksowe wsparcie związane z ograniczeniem negatywnego wpływu na środowisko prowadzonych działalności rolniczych.

Więcej informacji na stronie: http://www.nfosigw.gov.pl/oferta-finansowania/srodki-krajowe/programy-priorytetowe/agroenergia/nab/

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kielcach prowadzi nabór wniosków do pilotażowego programu Aktywny Samorząd - Moduł I - likwidacja barier utrudniających aktywizację społeczna i zawodową. Skierowany jest do osób z niepełnosprawnościami posiadających znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności oraz dzieci do 16 r.ż. z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Podkategorie

Najnowsze wiadomości z serwisu Joomla!

Czytaj więcej: Najnowsze