Aktualności

Wybierz poniżej temat, a następnie tytuł elementu, by go przeczytać.

Od 21 lutego do 20 kwietnia 2020 r. rolnicy, którzy chcą zabezpieczyć swoje uprawy przed skutkami suszy, mogą ubiegać się w ARiMR o dotację na inwestycje w nawadnianie gospodarstwa rolnego.

O pomoc, która realizowana jest w ramach działania „Modernizacja gospodarstw rolnych” z PROW 2014-2020, może wystąpić rolnik posiadający gospodarstwo o powierzchni co najmniej 1 ha i nie większe niż 300 ha. Wnioskodawca powinien zarabiać na produkcji zwierzęcej lub roślinnej, o czym ma świadczyć przychód w wysokości co najmniej 5 tys. zł, odnotowany w okresie 12 miesięcy wstecz od momentu złożenia wniosku. Konieczna jest także obecność w krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności. Co istotne, przyznanie pomocy nie jest uzależnione od wielkości ekonomicznej gospodarstwa. Nie trzeba również wykazywać wzrostu wartości dodanej brutto.

OGŁOSZENIE

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i Stowarzyszenie „Pomocna Dłoń” w Strawczynie informuje, że artykuły żywnościowe będą wydawane w remizie w Strawczynku dla osób, które były wcześniej zakwalifikowane do programu w następujących dniach:

  • 17 lutego 2020 r. (poniedziałek) w godz. 9:00-12:00 dla mieszkańców sołectw: Strawczyn, Oblęgorek, Niedźwiedź, Hucisko, Kuźniaki, Chełmce.
  • 18 lutego 2020 r. (wtorek) w godz. 9:00-12:00 dla mieszkańców sołectw: Promnik, Bugaj, Korczyn, Akwizgran, Małogoskie, Ruda Strawczyńska, Strawczynek, Oblęgór.

Kierownik GOPS
Wiesława Jarząbek

Uchwała Nr XVII/156/2020 Rady Gminy w Strawczynie z dnia 30 stycznia 2020r w sprawie w sprawie zamiaru połączenia samorządowych instytucji kultury

Pod koniec stycznia w Targach Kielce odbyło się uroczyste podsumowanie 67. Plebiscytu Sportowego 2019. Wśród nagrodzonych znaleźli się utalentowani biegacze z gminy Strawczyn – Łukasz Woźniak i Michał Bąk. Śmiało można o nich powiedzieć, że mają wielkie serca do biegania i co ważne, odnoszą sukcesy zarówno krajowe, jak i międzynarodowe.

Sportowa gala to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego doceniani są sportowcy z całego województwa świętokrzyskiego. W tegorocznym plebiscycie wybrano najpopularniejszych sportowców, trenerów, talenty i drużyny 2019 roku.
Drugie miejsce w powiecie kieleckim i tytuł Najpopularniejszego Sportowca 2019 roku trafił do Łukasza Woźniaka z gminy Strawczyn, dyrektora Samorządowego Centrum Kultury i Sportu w Strawczynie. Otrzymał on także statuetkę i pierwsze miejsce w województwie świętokrzyskim w kategorii Sportowiec Roku 2019 wśród mężczyzn.

Warsztaty Młodzieżowej Rady Gminy Strawczyn. Są nowe pomysły i plany
Moc pozytywnej energii, inspiracji i przede wszystkim dobrej zabawy – tak pokrótce można opisać minione warsztaty integracyjne, w których uczestniczyli radni Młodzieżowej Rady Gminy Strawczyn. Oprócz dużej dawki wiedzy i poznania siebie nawzajem, zrodziły się tu nowe pomysły i plany działania.

plakat szkolenie KRUS ARiMR 2020

Podkategorie

Najnowsze wiadomości z serwisu Joomla!

Czytaj więcej: Najnowsze