Wójt Gminy Tadeusz Tkaczyk, Dyrektor SP w Rudzie Strawczyńskiej Agnieszka Prędota-Gad, Wiceminister Sportu Anna Krupka, Senator Krzysztof Słoń wraz z uczniami na tle placówki.5 października w Szkole Podstawowej w Rudzie Strawczyńskiej odbyło się uroczyste spotkanie dotyczące rozbudowy tej placówki. Dobrą informację o przyznaniu dotacji z Ministerstwa Sportu w ramach programu „Sportowa Polska” na budowę sali gimnastycznej i sal dydaktycznych przekazała wiceminister Anna Krupka. Resort przeznaczył na ten cel ponad 1 milion 187 tysięcy złotych.

Ta informacja z całą pewnością ucieszy społeczność szkolną w Rudzie Strawczyńskiej. Po latach wyczekiwań nareszcie powstanie tu nowoczesna sala gimnastyczna wraz z zapleczem dydaktycznym. - Mamy do przekazania bardzo dobrą wiadomość. Do gminy Strawczyn trafi ponad milion złotych dofinansowania na rozbudowę szkoły w Rudzie Strawczyńskiej. Powstanie tu funkcjonalna sala gimnastyczna, w której uczniowie będą mogli rozwijać i kształtować swoje umiejętności sportowe – mówiła wiceminister Anna Krupka, której zdaniem rozbudowa szkoły zdecydowanie przyczyni się do podniesienia jakości kształcenia.

Resort przeznaczył na budowę sali gimnastycznej wraz z zapleczem dydaktycznym ponad 1 milion 187 tysięcy złotych. Za wsparcie, które popłynie do gminy Strawczyn podziękował wójt gminy Strawczyn Tadeusz Tkaczyk. – Dziękuję za to ogromne wsparcie. Daje nam to zielone światło do rozpoczęcia realizacji inwestycji. Ruszają już przygotowania do głoszenia przetargu na wyłonienie wykonawcy. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie sprawnie i już od 1 września 2022 roku dzieci będą mogły korzystać z nowego obiektu – powiedział wójt Tadeusz Tkaczyk.
Zakres prac inwestycyjnych będzie bardzo szeroki. Oprócz Sali gimnastycznej ma tu też powstać zaplecze dydaktyczno-wychowawcze. Obszar zabudowy wyniesie ponad 700 metrów kwadratowych, przy czym sala gimnastyczna będzie miała 480 metrów kwadratowych. Według wstępnych szacunków inwestycja będzie kosztowała ponad pięć milionów złotych, część kosztów pokryje dotacja, a pozostałe zostaną opłacone z budżetu gminy Strawczyn.
Jak podkreślał obecny podczas wydarzenia senator Krzysztof Słoń, Szkoła Podstawowa w Rudzie Strawczyńskiej to placówka z ogromnym potencjałem rozwojowym. - Dziękujemy panu wójtowi za zabiegi, dzięki którym ponad milionowe środki zasilą tę bardzo ważną inicjatywę. Gmina Strawczyn rozwija się w każdym kierunku, również rozbudowy infrastruktury społecznej. Mam nadzieję, że wspólne zabiegi ministerstwa i gminy w krótkim czasie doprowadzą do powstania nowego obiektu sportowego – powiedział senator Krzysztof Słoń.
Podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do spełnienia marzenia nie tylko uczniów, ale całej społeczności, złożyła dyrektor szkoły Agnieszka Prędota-Gad. – W imieniu własnym, grona pedagogicznego, pracowników szkoły, rodziców, a przede wszystkim uczniów, dziękuję za wszelkie działania, jakie są podejmowane na rzecz naszej szkoły. Dziękuję za ogromne zaangażowanie w to, aby placówka mogła się rozwijać. Wspólne działania przedstawicieli ministerstwa oraz władz gminy Strawczyn sprawiły, że nareszcie będziemy mieć obiekt sportowy na miarę naszych czasów – podsumowała dyrektor Agnieszka Prędota-Gad, składając podziękowania na ręce wiceminister Anny Krupki, senatora Krzysztofa Słonia oraz wójta gminy Strawczyn Tadeusza Tkaczyka.