Przed nami 27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Gmina Strawczyn jak co roku aktywnie włącza się w akcję i organizuje wielkie wydarzenie. W niedzielę 13 stycznia w sali gimnastycznej Zespołu Placówek Oświatowych w Strawczynie na mieszkańców gminy i przybyłych gości będzie czekało mnóstwo atrakcji i dobra zabawa!

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 15.00 koncertem Orkiestry Dętej ze Strawczyna. Po nim na scenę wkroczą uczniowie Szkoły Podstawowej z Korczyna, aby zaprezentować swoje talenty wokalne i taneczne. Będzie też występ lokalnej, znanej i lubianej grupy teatralnej Zamaskowani, która przedstawi sztukę pod tytułem „Herody”. Odbędzie się również koncert zespołu Swojaki, a także pokaz i nauka pierwszej pomocy.

Jedną z głównych atrakcji 27. Finału WOŚP w Strawczynie będzie występ „Teatru Na Walizkach” z Wrocławia. Grupa znana jest strawczyńskiej publiczności z przezabawnych prezentacji podczas Strawczynady w 2016 i 2017 roku. Teatr zaprezentuje się w dwóch odsłonach: o godzinie 16.30 oraz w przerwie licytacji darów ok. godziny 18.00. Obejrzymy wtedy spektakle składające się z różnych wątków fabularnych, przeplecionych estradowymi pokazami sztuki cyrkowej. Całość okraszona będzie olbrzymią dawką humoru i improwizacji.

Poszczególne prezentacje i występy będą przeplatane licznymi licytacjami fantów ofiarowanych przez sponsorów. Będzie można zakupić między innymi: kosz nalewek podarowany przez wójta gminy Strawczyn Tadeusza Tkaczyka, wypożyczenie fontanny czekoladowej, piłkę z autografami zawodników Vive Kielce, tort w kształcie serca, czepek pływacki z autografem Pawła Korzeniowskiego, karnety na pływalnię OLIMPIC w Strawczynku, do Studia Figura w Strawczynie oraz na zajęcia fitness prowadzone na pływalni, a także na naukę pływania do szkoły pływania Delfin. Dla miłośników zwierząt i ruchu na świeżym powietrzu nie lada gratką będzie bilet na jazdę konną w Stajni pod Inflandzką Kobyłą w Oblęgorku. Kwiaciarnia Szafirek w Strawczynie przekazała na licytację bukiet kwiatów. Będą także liczne gadżety WOŚP.

Jednak Finał WOŚP w Strawczynie to nie tylko licytacje i występy. Tego dnia odbędzie się także kiermasz rękodzieła artystycznego. Oprócz małych dzieł sztuki będą obecne też regionalne specjały przygotowane przez Jagienki z Oblęgorka.

Cały dochód z licytacji i kiermaszu zostanie przekazany dla WOŚP i przeznaczony na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. – Zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy Strawczyn, ale też gości z zewnątrz do wspólnej zabawy. Razem możemy więcej, a o tym, że warto pomagać, chyba już nikogo nie trzeba przekonywać – mówi Tadeusz Tkaczyk, wójt gminy Strawczyn.

Niedzielny Finał WOŚ P zakończy się tradycyjnym światełkiem do nieba.