Aktualności

Wybierz poniżej temat, a następnie tytuł elementu, by go przeczytać.

Urząd Statystyczny w Kielcach i Radio Kielce zapraszają do udziału w kolejnej edycji weekendowego konkursu SPISowego.
Wszyscy użytkownicy gospodarstw rolnych z województwa świętokrzyskiego, którzy spisali się samodzielnie przez Internet w Powszechnym Spisie Rolnym 2020 mają szansę na wygranie atrakcyjnych nagród.

Z-ca Wójta Gminy Karol Picheta na tle ściezki dydaktycznej w Oblegorku.W Oblęgorku powstała jedyna w regionie, innowacyjna ścieżka dydaktyczno-przyrodnicza. Chętni już mogą wyruszyć w niezwykłą podróż, na szlak wypełniony mnóstwem edukacyjnych atrakcji i okraszony ogromną dawką wiedzy o świecie. Koszt budowy ścieżki wyniósł ponad cztery miliony złotych! Co ważne, samorząd gminy pozyskał na ten cel ogromne dofinansowanie zewnętrzne, które pokryło aż 85% kosztów jej budowy.

Wielka atrakcja, ogromne dofinansowanie
Wybudowana w Oblęgorku ścieżka dydaktyczno-przyrodnicza z pewnością będzie wielką atrakcją w świętokrzyskim. To niepowtarzalne w regionie miejsce z mnóstwem atrakcji i piękną infrastrukturą, naszpikowane wieloma informacjami ze świata przyrody. Wiedza podana w ten sposób jest bardzo ciekawa i przystępna. – Chcieliśmy stworzyć miejsce, jakiego jeszcze nie ma w województwie, takie, które będzie nie tylko atrakcyjne pod względem rozrywki i miłego spędzania czasu na świeżym powietrzu, ale będzie też pełniło funkcję dydaktyczną. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, zarówno osoby dorosłe, młodzież, czy rodziny z dziećmi, jak i grupy szkolne i przedszkolne. Szlak doskonale wpisuje się w dotychczas istniejącą ofertę turystyczno-rekreacyjną gminy Strawczyn i jest jej idealnym dopełnieniem – mówi Tadeusz Tkaczyk, wójt gminy Strawczyn.

Na podstawie art. 56 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt (t. j. Dz. U. 2020, poz. 1421) i ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. o Inspekcji Weterynaryjnej (t. j. Dz. U. 2018, poz. 1557) oraz Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 17 grudnia 2013r. w sprawie przeprowadzania ochronnych szczepień lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie (Dz. U. 2013, poz. 1737),

informuję, że w dniach 28 września – 7 października 2020r. na terenie województwa świętokrzyskiego, za wyjątkiem powiatu koneckiego i skarżyskiego, planowane jest przeprowadzenie ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Mieszkańcy Gminy Strawczyn w wieku 55+!!!

Zapraszam serdecznie do naszej placówki - Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Oblęgorku na różnorodne bezpłatne zajęcia prowadzone w ramach projektu LOWE - Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę ile bitew i potyczek rozegrało się na terenie województwa kieleckiego podczas kampanii obronnej 1939 r.

O wielu z nich Radio Kielce przygotowało specjalne słuchowiska pt.: „Małe zwycięstwa wielkiej wojny”, aby umożliwić poznanie naszej historii.

Wszystkie są dostępne w formie podcastów na stronie internetowej: https://podcasty.radio.kielce.pl/male-zwyciestwa-wielkiej-wojny

Urząd Statystyczny w Kielcach i gazeta Echo Dnia zapraszają do udziału w kolejnym wydaniu weekendowego konkursu SPISowego.

Szansę na wygranie atrakcyjnych nagród mają wszyscy użytkownicy gospodarstw rolnych z województwa świętokrzyskiego, którzy spisali się samodzielnie przez Internet w Powszechnym Spisie Rolnym 2020.

Co zrobić, żeby wygrać zestaw super upominków?

Podkategorie

Najnowsze wiadomości z serwisu Joomla!

Czytaj więcej: Najnowsze