Aktualności

Wybierz poniżej temat, a następnie tytuł elementu, by go przeczytać.

Zamaskowani CiekotyBardzo wysokie trzecie miejsce - to wynik prezentacji umiejętności aktorskich młodzieży z gminy Strawczyn podczas Wojewódzkiego Przeglądu Grup Kolędniczych w Ciekotach.

6 stycznia 2019 roku w Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” w Ciekotach odbył się coroczny przegląd zorganizowany przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach i Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” w Ciekotach. Celem wydarzenia było przypomnienie dawnych form kolędowania na polskiej wsi.

Wydarzenie przeprowadzone było w dwóch kategoriach konkursowych. Pierwsza z nich, to autentyczne formy kolędowania, czyli zwyczaje odwzorowujące tradycje kolędowe regionu, z którego pochodzi zespół lub grupa teatralna. Druga kategoria to stylizowane formy kolędnicze, czyli dowolna forma wyrazu artystycznego grupy.

Występy oceniała Rada Artystyczna w składzie: Janina Skotnicka – etnograf, Dział Sztuki Ludowej Muzeum Narodowego w Kielcach, Aleksandra Sołtysik – Dział Edukacji Etnograficznej Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni, Michał Stachurski – muzyk, Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach.

Informacja - Sesja Rady Gminy 30 stycznia 2019 roku o godz. 10, więcej informacji: http://www.strawczyn.4bip.pl/index.php?idg=2&id=916&x=22&y=85

Projekty uchwał dostępne w BIP: http://www.strawczyn.4bip.pl/index.php?idg=3&id=936&x=2&y=40

Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłosiła Ogólnopolski Konkurs Grantowy w ramach Programu "Równać Szanse 2019" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Program skierowany jest do fundacji i stowarzyszeń z miejscowości do 20 000 mieszkańców oraz domów kultury i bibliotek, które otrzymały co najmniej jedną dotację w Regionalnym Konkursie Grantowym Programu Równać Szanse od 2007 roku.

Źródło: https://rownacszanse.pl/2019/okg_ogloszenie

Lokalna Grupa Działania "Dorzecze Bobrzy" zwraca się z prośbą do przedstawicieli organizacji pozarządowych z terenu LGD o wypełnienie ankiety, która pozwoli nam zdiagnozować potrzeby sektora NGO na naszym terenie. Wypełnioną ankietę prosimy odesłać na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dostarczyć do biura LGD - Kostomłoty II ul. Kościelna 2a, 26-085 Miedziana Góra, do dnia 31 stycznia 2019 r. W razie pytań prosimy o kontakt z p. Urszulą Żelazny nr tel. 41 303 22 44 lub 784 022 706.

W załączeniu Ankieta.

Załączniki:
Pobierz plik (Ankieta_potrzeb_dla_beneficjentow.doc)Ankieta_potrzeb_dla_beneficjentow.doc[ ]43 kB

Dostępna w BIP: http://www.strawczyn.4bip.pl/index.php?idg=4&id=930&x=80&y=16

Lider gospodarki RegionalnejPrestiżowa nominacja została przyznana gminie Strawczyn za działania skierowane na zaspokajanie potrzeb jej mieszkańców oraz promocję i podnoszenie konkurencyjności gminy w celu zapewnienia długofalowego rozwoju.

Ogólnopolska nagroda gospodarcza Lidera Gospodarki Regionalnej przyznawana jest w ramach programu prowadzonego przez Polską Agencję Przedsiębiorczości oraz redakcję Biznes Plus w Gazecie Wyborczej i Forum Przedsiębiorczości w Dzienniku Gazecie Prawnej. Otrzymują ją najprężniej rozwijające się i rzetelne spółki, samorządy, spółdzielnie oraz uczelnie, których działalność realnie wpływa na rozwój polskiej gospodarki. W tegorocznym, zaszczytnym gronie nominowanych znalazła się gmina Strawczyn!

– Gmina Strawczyn znacząco zmieniła swój wizerunek na przestrzeni ostatnich lat – podkreśla Tadeusz Tkaczyk, wójt gminy Strawczyn. - Jest to efekt szeroko zakrojonych działań i wytężonej pracy całego samorządu. Sukcesywnie realizujemy plan rozwoju gminy, przy jednoczesnym, skutecznym sięganiu po środki zewnętrzne. Cieszymy się i jesteśmy dumni z tego, że nasze działania są zauważane na forum ogólnokrajowym, stawiane za wzór i doceniane. Daje to dodatkową motywację do podejmowania kolejnych wyzwań – dodaje wójt Tadeusz Tkaczyk.

Podkategorie

Najnowsze wiadomości z serwisu Joomla!

Czytaj więcej: Najnowsze