ferie 2018 plywalniaPromocyjne ceny biletów wstępu do krytej pływalni Olimpic, a tam przeprawy pontonem, zjazd rurą na czas, darmowa nauka pływania, konkursy i moc atrakcji. Ponadto wielki bal karnawałowy, zajęcia plastyczne, warsztaty rękodzieła, turnieje, gry i zabawy z nagrodami, a także wycieczka do Muzeum Zabawek, papugarni i występ klauna – tak będą wyglądały nadchodzące ferie zimowe w gminie Strawczyn. Zwieńczeniem zaplanowanych przez samorząd atrakcji będzie projekcja filmu w profesjonalnym, objazdowym kinie. Podsumowując – będzie się działo.

Wielki bal

Ferie zimowe w gminie Strawczyn rozpoczęły się uroczystym balem karnawałowym, w świetlicy w Chełmcach. – Zdajemy sobie sprawę, że wiele dzieci z terenu gminy Strawczyn nie wyjedzie na ferie zimowe, dlatego postanowiliśmy zachęcić je do wspólnego spędzenia wolnego czasu w sposób bardzo kreatywny – powiedział Tadeusz Tkaczyk, wójt gminy Strawczyn. – Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji, zarówno sportowych, jak i plastycznych. Będą tez wycieczki, ciekawe spotkania i występy. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, tak aby ten zimowy czas spędzić aktywnie i powiedzieć nudzie zdecydowane „nie” – dodał wójt Tadeusz Tkaczyk.


Bogaty wachlarz zajęć w świetlicach

Bardzo ciekawy program dla dzieci przygotowały świetlice wiejskie. Wykwalifikowani instruktorzy poprowadzą tam różnorakie zajęcia. Mali artyści będą mogli szlifować swoje talenty podczas spotkań plastyczno-technicznych i warsztatów rękodzieła artystycznego. Miłośnicy rywalizacji wezmą udział w turniejach gier i zabaw, a najlepsi z nich otrzymają upominki. Świetlice będą otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 15.00. W dniach od 12 do 23 lutego pracują świetlice w Chełmcach i Promniku. Od 12 do 16 lutego można odwiedzać świetlice w Hucisku i Strawczynku. Natomiast od 19 do 23 lutego zapraszają świetlice w Korczynie i Oblęgorze.
Wycieczki i projekcja filmu
To jednak nie koniec atrakcji zaplanowanych na ferie zimowe w gminie Strawczyn. Oprócz zajęć świetlicowych przewidziano także ciekawe wycieczki. 15 lutego dzieci odwiedzą Muzeum Zabawek i Zabawy oraz papugarnię w Kielcach. 20 lutego miłośnicy dobrej rozrywki będą mogli obejrzeć popisy klauna, który wystąpi w świetlicy SCKiS w Strawczynie. Natomiast 23 lutego odbędzie się wyjazd edukacyjny na składowisko odpadów w Promniku. Zwieńczeniem ferii z wiejskimi świetlicami będzie projekcja filmu „Gru Dru i Minionki” w świetlicy SCKiS.


Na sportowo

Organizatorzy ferii zimowych w gminie Strawczyn nie zapomnieli także o miłośnikach sportu. Centrum Sportowo-Rekreacyjne Olimpic ze Strawczynka wraz ze Stowarzyszeniem Topspin Promnik zapraszają w dniach: 12, 15, 19, 20, 21 i 22 lutego do hali sportowej Szkoły Podstawowej w Promniku, gdzie będą odbywały się turnieje, gry i zabawy ruchowe. Natomiast w świetlicy w Promniku w dniach 13 i 14 lutego można wziąć udział w turnieju e-sportowym FIFA.


Moc atrakcji dla miłośników wodnego szaleństwa
Swoją ofertę przygotowali również przedstawiciele krytej pływalni Olimpic w Strawczynku. W czasie ferii we wszystkie dni robocze, w godzinach od 8.00 do 16.00 będzie obowiązywała promocja „2 za 1”, czyli dwie godziny pływania w cenie jednej. Dodatkową atrakcją będą gry, zabawy i konkursy w wodzie. Każdy, będzie mógł wziąć udział w turnieju piłki wodnej, wodnej koszykówki, czy zjeździe rurą na czas. Nie lada atrakcją będzie przeprawa pontonem przez basen sportowy. Dla najmłodszych uczestników przewidziano poławianie skarbów i wiele innych ciekawych gier, które będą prowadzone przez animatorów. Chętni do udziału w zabawie mogą przychodzić codziennie w godzinach od 10.00 do 12.00. Na każdego czekają miłe upominki ufundowane przez Samorządowe Centrum Kultury i Sportu Olimpic.

To jednak nie koniec zaplanowanych na ferie atrakcji dostępnych na basenie w Strawczynku. W ofercie znalazła się również darmowa nauka pływania! O dobre humory, wyśmienitą zabawę i bezpieczeństwo gości zadbają: Michał Dziura - specjalista do spraw ratownictwa wodnego, Łukasz Kubicki - ratownik instruktor, Dominik Woźniak – ratownik, Sebastian Surma – ratownik i Dariusz Hołda - ratownik.

Źródło: https://ckinfo.pl/nuda-sie-uda-czyli-ferie-zimowe-gminie-strawczyn/